POLİS AKADEMİSİ

Duyurular

2020 YILI RÜTBE TERFİ SÖZLÜ SINAV SONUÇ DUYURUSU
  09 Haziran 2020

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine dayanılarak 2020 Yılı Rütbe Terfi Emniyet Amiri, Geçmiş Yıllara Ait ve Mahkeme Kararı Gereği Sözlü Sınavları 27 – 28 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılmıştır.

2020 Yılı Rütbe Terfi Sözlü Sınav Sonuçları 09/06/2020 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı www.pa.edu.tr internet adresinden açıklanmıştır.

2020 Yılı Rütbe Terfi Sözlü Sınav Sonucu başarılı olan personel Ek-1’deki talimat doğrultusunda Ek-2’deki Ders Programını takip edecektir.

Sözlü sınav sonuçlarına maddi hata bulunduğu iddiasıyla neticelerin açıklanmasından itibaren en geç 24 saat içinde, doğrudan veya birimi kanalıyla Polis Akademisi Başkanlığına itirazda bulunulacak ve süresi içerisinde ulaşmayan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Bu nedenle Maddi Hata itirazında bulunacak adaylar https://ais.pa.edu.tr/Sonuclarin.html adresinde maddi itirazda bulunmak istediği sınavın sonucuna girerek MADDİ İTİRAZDA BULUN BUTONUNA tıklaması gerekmektedir. Ayrıca adaylar aynı sayfada bulunan MADDİ İTİRAZ DİLEKÇE ÖRNEĞİ dosyasını indirip doldurduktan sonra EBYS üzerinden Polis Akademisi Başkanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

Not: Sınava giren personel, sınav sonuçlarını E-Devlet şifresi ile giriş yaparak öğrenecektir.

2020 YILI EMNİYET AMİRİ SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GEÇMİŞ YILLARI AİT SÖZLÜ SINAVI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

MAHKEME KARARI GEREĞİ SÖZLÜ SINAVI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Haberi Paylaş