POLİS AKADEMİSİ

Duyurular

2020 YILI RÜTBE TERFİ YAZILI SINAV SONUÇ DUYURUSU
  22 Mayıs 2020

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine dayanılarak 2020 yılı Rütbe Terfi Yazılı Sınavı 21 Mayıs 2020 tarihinde yapılmıştır.

Yazılı Sınav Sonuçları 22/05/2020 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı www.pa.edu.tr internet adresinden açıklanmıştır. Anılan Yönetmeliğin 31. Maddesi gereği Rütbe Terfi yazılı sınav sonuçları için yapılacak maddi hata başvurularının, neticelerin ilanından itibaren en geç 24 saat içerisinde Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Rütbe Terfi ve Sınav İşlemleri Şube Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde gönderilmeyen dilekçeler anılan yönetmelik hükümleri gereğince işleme tabi tutulmayacaklardır.

Bu nedenle, Sınav Sonuç Sisteminden alınan Maddi Hata Dilekçesinin çıktısı alınıp imzalanarak  EBYS yolu ile Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.

Not: Sınava giren personel, sınav sonuçlarını E-Devlet şifresi ile giriş yaparak öğrenecektir.

EMNİYET AMİRİ RÜTBE TERFİ YAZILI SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GEÇMİŞ YILLARI GÖRÜŞÜLECEK PERSONELİN RÜTBE TERFİ YAZILI SINAVI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

E-Devlet üzerinden sınav sonuçlarını görüntüleyen adaylar maddi itirazda bulunmak istiyorlarsa BURADAN maddi itirazda bulunmaları gerekmektedir.

Haberi Paylaş