POLİS AKADEMİSİ

Haberler

Avrupa Birliği Kolluk Kuvetleri Eğitim Ajansı (CEPOL) Yetkililerine Ziyaret
  05 Ekim 2017

Polis Akademisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK, Başkan Yardımcısı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Doç. Dr. Ufuk AYHAN ve beraberlerinde Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığında görevli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Feyami CAN’dan oluşan heyetle birlikte 2-5 Ekim 2017 tarihleri arasında CEPOL (Avrupa Kolluk Kuvvetleri Eğitim Ajansı) yetkilileri nin Budapeşte ve Viyanada’ki makamlarına  ziyarette bulunmuşlardır. 


Ziyaret kapsamında 3 Ekim 2017 Salı günü Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Polis Akademisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK ile CEPOL Direktör Vekili Detlef SCHRÖDER arasında gerçekleşen görüşmede yürütülen işbirliği faaliyetlerinin geliştirilerek devam ettirilmesine karar verilmiştir. 


4 Ekim 2017 Çarşamba günü Avusturya’nın başkenti Viyana’ya geçen Polis Akademisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK ve beraberindeki heyet CEPOL Yönetim Kurulu Başkanı, Avrupa Polis Akademileri Birliği (AEPC) Başkanı ve aynı zamanda Avusturya Güvenlik Akademisi (SIAK) Başkanı olan Dr. Norbert LEITNER ile eğitimde işbirliği faaliyetlerinin artırılmasına yönelik görüşmeler gerçekleştirmiştir. Başkanlığımız koordinesinde yabancı ülke polis teşkilatlarına yönelik olarak düzenlenmekte olan uluslararası eğitim faaliyetlerinin gündeme geldiği görüşmeler esnasında eğitimde işbirliğinin geliştirilmesi ve terörizmle mücadelede işbirliğinin devam ettirilmesi yönünde görüş birliğine varılmıştır.   

Haberi Paylaş