POLİS AKADEMİSİ

Haberler

Avrupa Polis Akademileri Birliği (AEPC) Yürütme Kurulu Toplantısı (5-6 Nisan 2018)
  12 Nisan 2018

Avrupa Polis Akademileri Birliği’nin (AEPC) 2018 yılı faaliyetleri kapsamında yer alan Yürütme Kurulu Toplantısı 5-6 Nisan 2018 tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Ulusal Kamu Hizmetleri Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. 

Polis Akademisi Başkanlığımızı temsilen, aynı zamanda AEPC Başkan Yardımcılığını da yürütmekte olan Polis Akademisi Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK ve Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bayram Ali SONER tarafından katılım sağlanmıştır. 

Toplantıda gündemde yer alan hususlar görüşülmüş olup, INTERPA faaliyetleri hakkında bilgi verilerek 2-4 Nisan 2018 tarihlerinde Katar’da “Terörizm ve Aşırıcılıkla Mücadelede Yeni Yaklaşımlar” ana teması ile düzenlenen 7. INTERPA Konferansı değerlendirilmiştir. 

AEPC’nin 2018 yılı faaliyetleri arasında yer alan yıllık konferansın “Aile İçi Şiddeti Önlemede Polisin Rolü” ana teması ile 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde Azerbaycan/Bakü’de, Yürütme Kurulu Toplantısının ise 7-8 Kasım 2018 tarihlerinde Ermenistan/Erivan’da düzenlenmesine karar verilmiştir. 
 

Haberi Paylaş