POLİS AKADEMİSİ

FAALİYETLER

  FAALİYETLER

INTERPA kapsamında ‘’Uluslararası Organizasyon/Zirve Güvenliği Eğitimi’’ (20 Kasım – 01 Aralık 2017)
  05 Aralık 2017

 

2011 yılında kurulan Başkanlığını Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK ve daimi sekreterya görevini Başkanlığımızın yürütmekte olduğu Uluslararası Polis Akademileri Birliği (INTERPA) faaliyetleri kapsamında, Polis Akademisi Başkanlığımız tarafından INTERPA üyelerine yönelik olarak 20 Kasım-01 Aralık 2017 tarihleri arasında “Uluslararası Organizasyon/Zirve Güvenliği” konulu eğitim düzenlenmiştir. 

Eğitime Türk Emniyet Teşkilatı personelimizin yanı sıra Belarus, Filistin, Maldivler, Kosova, Makedonya, Suudi Arabistan, Kazakistan, Sudan ve Bosna Hersek’ten toplam 25 kursiyer katılım sağlamıştır.

Eğitim, Emniyet Genel Müdürlüğümüz bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı başta olmak üzere, Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, Güvenlik Dairesi Başkanlığı, Kriminal Dairesi Başkanlığı, Havacılık Dairesi Başkanlığı, Özel Harekat Başkanlığı, Haberleşme Dairesi Başkanlığı, Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı, İstihbarat Dairesi Başkanlığı, Asayiş Dairesi Başkanlığı ve ​Koruma Dairesi Başkanlığı tarafından teorik ve uygulamalı olarak verilmiştir.

Eğitimlerin ardından çeşitli sosyal program etkinlikleri düzenlenmiş olup, program 01 Aralık 2017 tarihinde düzenlenen Sertifika töreni ile sona ermiştir.

Detaylı bilgi için bakınız: www.interpa.org